Płać szybciej w kasynach online z Sofort banking

Sofort to metoda płatności elektronicznych, która jest dostępna w większości państw europejskich. Sofort banking istnieje od 2005 roku i obecnie jest własnością Klarna, najbardziej cenionej technologii finansowej w Europie. Największą popularnością Sofort cieszy się w Niemczech. Sofort jest obecnie akceptowana przez ponad 25 000 dostawców usług online, w tym kasyna online.

Obecna forma płatności jest już dostępna w Polsce, ale dopiero zdobywa zaufanie polskich użytkowników. Na razie niewiele kasyn stosuje daną metodę, ale szybkość przelewów i zero prowizji są wystarczająco ważnymi czynnikami, aby wkrótce więcej kasyn zainteresowało się daną metodą.

Najlepsze Kasyna Online Akceptujące Sofort

1
100% DO 1000 ZL Bonusu Powitalnego

Zalety i wady Sofort

Plusy

  • Sofort nie wymaga rejestracji i jest bardzo łatwe w użyciu.
  • Szybkie realizowanie transakcji online dzięki ich potwierdzeniu w czasie rzeczywistym.
  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa, które zmniejszają ryzyko związane z dokonywaniem transakcji online. System jest regularnie atestowany, a transakcja musi być potwierdzona poprzez wprowadzenie jednorazowego kodu weryfikacyjnego.
  • Brak prowizji w przypadku większości kasyn online i szybki czas realizacji zleceń w kasynach.

Minusy

  • Nie świadczy swoich usług poza Europą. Sofort jest dostępny tylko dla użytkowników, posiadających rachunki w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii i Belgii.
  • Są pewne problemy podczas cofnięcia transakcji Sofort.
  • Niektórzy użytkownicy krytykują sposób, a jaki Sofort pośredniczy między bankiem a kasynem.

Opcje depozytu Sofort w kasynach online

Metoda płatności Sofort swoją specyfiką przypomina dobrze znane Polakom PayU czy Przelewy24. W odróżnieniu od tradycyjnych przelewów, najlepsze kasyna online akceptujące Sofort pozwalają na realizację natychmiastowych przelewów online. W związku z tym, bardzo łatwo jest zasilić swoje konto w kasynie za pomocą tej metody.

Płatności online z Sofort są bardzo szybkie. Nie trzeba wpisywać długich numerów kont bankowych, zapisywać dane czy zakładać specjalne konto dla aplikacji.

Sofort nie jest ani portfelem elektronicznym, ani kontem bankowym, a jedynie pośrednikiem, który wykonuje przelew twojego konta bankowego do kasyna online.

Bezpieczeństwo Sofort

Jak już wyżej wspomnieliśmy, Sofort gwarantuje wysoki poziom zaufania i bezpieczeństwa. Jest on projektem ogromnej e-commerce firmy Klarna, która posiada 85 milionów klientów w Europie.

Korzystanie z usług Sofort jest w pełni bezpieczne. Strona jest szyfrowana za pomocą technologii SSL.  Ze względu na RODO, Sofort nie przechowuje również twoich danych do logowania w bankowości elektronicznej. Dane nie są przetwarzane przez Sofort, dlatego możesz być pewien, że twoje przelewy są w pełni anonimowe.

Niemniej jednak takie “pośrednicze logowanie się” w naszym banku przez system Sofort wzbudza pewną trwogę. System obiecuje nam bezpieczeństwo, zapewnia wszystkie certyfikaty, ale nie pozwala nam osobiście zalogować się na własnym koncie w banku. 

Przelew jest zalecany przez stronę firmy Payment Network AG, która pośredniczy i w naszym imieniu loguje się do naszego banku i zleca wykonanie przelewu. Dodatkowo, jeśli masz w banku opcję zatwierdzenia płatności smsem, to Sofort poprosi cię o wpisanie smsa na jego stronie.

Sofort umożliwia kilka sposobów płatności. Możesz skorzystać z opcji Pay Later i zapłacić dopiero po otrzymaniu produktu albo od razu podczas składania zamówienia.

Jak dokonać wpłaty w kasynie online za pomocą Sofort

Płatność za pomocą Sofort jest bardzo intuicyjna i błyskawiczna. Nie musisz zakładać specjalnego konta, aby skorzystać z tej metody płatności. Wykonaj tylko kilka podstawowych kroków:

  1. Po zalogowaniu się w kasynie przejdź do zakładki Wpłata czy Depozyt, a następnie wybierz opcję Sofort lub Klarna (obie nazwy są możliwe).

2. Następnie po wybraniu tej metody płatności wybierz swój kraj i nazwę swojego banku z listy.

3. Po wybraniu i zatwierdzeniu danych zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego banku. Pamiętaj, że logowanie odbywa się wyłącznie na platformie Payment Network AG. Nie zostaniesz bezpośrednio przekierowany do banku.

4. Po wpisaniu danych do logowania wpisz kwotę, którą chcesz wprowadzić i na końcu kod weryfikacyjny, jeżeli taki jest wymagany przez twój bank.

5. To wszystko. Po przesłaniu właściwej sumy na konto w kasynie twoja transakcja zostanie zaksięgowana w ciągu kilku sekund i pieniądze trafią na konto.

Wypłata środków przez Sofort

Wypłaty Sofort wyglądają trochę inaczej niż wpłaty. Zlecamy wypłatę zawsze na konto bankowe, nawet przy przelewach błyskawicznych jak PayU lub Przelewy 24. Sofort nie jest ani kontem, ani portfelem elektronicznym jak (Neteller lub Skrill).

W związku z tym, wypłata środków za pomocą Sofort nie jest możliwa. Niektóre kasyna oferują przelew środków na konto bankowe, które zostało wykonane do wcześniejszej realizacji płatności za pomocą Sofort. Czas realizacji takiego przelewu zajmuje do 5 dni roboczy, jak zwykły przelew bankowy.

Alternatywne rozwiązania płatności w kasynach online

Jeśli chcesz jednocześnie wpłacać i wypłacać pieniądze, polecamy ci rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami. Na przykład kasyna online bank transfer lub portfele elektroniczne, takie jak Neteller, EcoPayz lub PayPal, które działają na podobnych zasadach do Sofort. Karta płatnicza to kolejny akceptowalny przez kasyna online w Polsce środek płatności. Polacy lubią też płacić za pomocą aplikacji Blik lub Trusty. Obie płatności są dokonywane bezpośrednio z twojego rachunku bankowego, są całkowicie bezpieczne, a przelewy są natychmiastowe.

Alternatywne metody płatnościCzas oczekiwaniaDodatkowe opłaty
BlikNatychmiastbrak
SkrillNatychmiastbrak
PaysafecardNatychmiastbrak

FAQ